PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTOWO BUDOWLANE AGAD

Roboty budowlane polegające na wymianie pokrycia dachowego wraz z niezbędnymi naprawami i wymianami konstrukcji drewnianej oraz konserwatorski remont dachu nad belwederem pałacu w Wilanowie

 
 By Mrksmlk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16408919

Zamawiający

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Stanisława Kostki Potockiego 10/16

02-958 Warszawa

 

Zakres wykonywanych prac

W zakres wykonywanych prac przez Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane AGAD wchodzą roboty budowlane polegające na wymianie pokrycia dachowego wraz z niezbędnymi naprawami i wymianami konstrukcji drewnianej oraz konserwatorski remont dachu nad belwederem pałacu w Wilanowie wraz z przełożeniem instalacji elektrycznej, która znajduje się na dachu i pracami konserwatorskimi przy rzeźbach znajdujących się na attyce belwederu.

 

Rys historyczny

Król Jan III nabył posiadłość Milanów w 1677 roku. Z jego inspiracji i po jego czujnym okiem w kolejnych latach powstał tu barokowy pałac, zaprojektowany przez Augustyna Locciego Młodszego. Wokół pałacu założono wspaniałe ogrody, folwark z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyniec. Za czasów Jana III pałac składał się z korpusu głównego z galeriami ogrodowymi i wieżami, poprzedzonego dwudzielnym dziedzińcem. Skrzydła boczne zostały zbudowane z inicjatywy kolejnej właścicielki Wilanowa, Elżbiety Sieniawskiej, według projektu Giovanniego Spazzia w latach 1720-1729. Sieniawska zdecydowała się na nawiązanie do architektury korpusu głównego pałacu, pochodzącego z czasów Jana Sobieskiego, dzięki czemu cała kompozycja stanowi tak harmonijną całość.

 Obiekt wpisany do rejestru zabytków.

Copyright by AGAD Sp. z o.o.